Mersin Tekne Turları

Mersin Marina Tekne Turu 2020

Mersin Marina İndirimli 3 Saat Gündüz Turu 1000 TL!

 

Mersin Marina Tekne Turu hizmeti olarak  2-7 kişilik özel motoryat ve gulet tekneler ile Mersin Marina çıkışlı Gezi Turları veya Mersin Tekne Turu olarak Özel Yüzme Turları yapmaktayız.

Taşucu Tekne Turları Aşağıdadır

Mersin Tekne Turları 2020

Doğu Akdeniz’in incisi Mersin‘e gelip de yapacak bir sürü şey, gezilecek bir sürü tarihi ve doğal yer var. Mersin tekne turu olarak sizlere Mersin’nin harika koy ve adalarını keşfetme imkanı sunuyoruz. Masmavi ve berrak koyları Mersin Tekne Turu ile keşfedin.

Mersin Tüm Tekne Turları

Mersin’de birbirinden güzel ve özel koylar varken yapılacaklar listesine Mersin Tekne Turları ‘nı eklememek olmaz.

Mersin Gezilecek Koylar Listesi – Günübirlik Mersin Tekne Turları ile Mersin’in en güzel koy ve adalarını keşfedebilirsiniz! İşte birkaç harika yer : Dana Adası, Tisan Koyu, Boğsak – Barbaros Koyu, Güvercinlik Adası

Yetişkin: Tam Ücret | 6–9 Yaş Arası : %50 İndirimli  | 0–6 Yaş Arası : Ücretsiz

Latife Sultan Yatçılık

latife-sultan-mersin04

Latife Sultan Yatçılık Mersin, 12 Aralık 2000 tarihinde hizmete başlamıştır. Talepler doğrultusunda tekne sayısını dörde çıkararak mersin tekne turları olarak hizmet vermektedir.

latife-sultan-mersin01

Latife Sultan 1, 140 kişi kapasiteli 26 metre uzunluğunda Latife Sultan 3, 164 kişi kapasiteli 27 metre uzunluğunda Latife Sultan 4, 110 kişi kapasiteli 23 metre uzunluğunda Latife Sultan 5 adlı 4 adet yat mevcuttur.

Alize Yatçılık Mersin

alizeyat

2005 Yapımı olan Ahşap Gezi Teknesi olan Alize Yatçılık Boyu 28, Eni 8 metre olarak normal kapasite sayısı olarak 123 Yolcu kapasitelidir. Pandemi nedeniyle tüm teknelerde kapasite yarı kapasiteye düşmektedir.

alizeyat01

Alize Yatta 5 tonluk temiz su tankı ve 4 tonluk yakıt tankı bulunmaktadır. Alize Yatta ayrıca 2 Adet Bayan ve 2 adet erkek için WC; Ayrıca bayanlar için 1 ve erkekler için de 1 er adet soyunma kabini bulunmaktadır.

Çoban Yıldızı Mersin

cobantekne

İki katlı, 160 kişi oturma alanı ve 40 tane güneş yatağı, geniş ve büyük bir bar, çift direkli, arka tarafta büyük geniş yüzme platformu ve denize inme merdivenleri, köpük makinası mevcuttur.

cobantekne01

Mersin Narlıkuyu Yat Kiralama

narlikuyu-yat-kiralama

Günübirlik Turlar dışında dilerseniz 2020 uygun fiyatlı Mersin Marina veya Mersin Narlıkuyu çıkışlı özel yat kiralama hizmeti ile de Mersin’in koy ve adalarını keşfedebilirsiniz.

narlikuyu-yat-kiralama-01

Tekne Program ve Saatleri

– 10.00 – Taşucu Limanı’na Varış, Yatların Hareketi

– 1.Mola – 12.00 Boğsak Koyu

– 2.Mola – 13.00 Dana Adası ( Yemek Molası )

– 3.Mola – 14.30 Tisan – Afrodisias Y.adası

– 4.Mola – 16.30 Güvercin Adası ( Mevsim Meyvesi İkramı )

– Dönüş – 17.45 Taşucu Limanı’na Varış

Gezilecek Koylar

Tisan Koyu

Barbaros Koyu

Boğsak Koyu

Dana Adası

Güvercin Adası

Mersin Tekne Turları Saatleri

Mersin Tekne Turları : Haziran – Ağustos aylarında haftanın her günü düzenlenmektedir. Teknelerin hareket saati 10:00 ‘dur. Tur sonu dönüş saati 16:30 olmaktadır. Koylarda Yüzme imkanı vardır.

 

Pandemi nedeniyle kapasite sınırlıdır. Rezervasyon Gereklidir. 

Mersin Gezilecek Yerler

tisan800x500

Kıbrıs Barış Harekatı sırasında helikopterle bölgeden geçen bir albay tarafından keşfedilen Mersin’deki Tisan Yarımadası yeşil doğa içine gizlenmiş turkuaz renkli deniziyle, güneyin saklı kalmış güzelliklerinden bir tanesi…

mersin-dana-teknebudur6

Akdeniz sahil şeridindeki en büyük ada olan “Dana Adası” Taşucu’nun güneybatısında, Boğsak Adası‘nın batısında kalan adamızdır. Kıyı şeridindeki tekne turlarının duraklarından ve bir batık ihtiva etmesi nedeni ile dalma noktalarından birisidir.

mersin-barbaros-teknebudur1

Silifke Anamur Karayolunda Boğsak Tünellerinden sapılarak karayoluyla ulaşabileceğiniz ” Eğribük ” veya diğer adıyla ” Barbaros Koyu”  en sakin yaban hayatı olan doğal bir ortamdır. Mersin Barbaros Koyu cam gibi temiz, sakin denizi, altın rengi kumları ve doğasıyla ziyaretçilerine adeta bir cenneti anımsatır.

mersin-bogsak-teknebudur1

Boğsak Koyu, Taşucu’nun Boğsak Köyü’nün plajıdır. İncekumu ve küçük çakıl taşları bulunan bu kumsal mavi bayraklı denizi ile tertemiz bir havaya sahiptir. Koyu’n tam karşısında bulunan Boğsak Adası doğal bir dalgakıran olması nedeniyle çok rüzgar olmamakla birlikte dalgalı deniz de olmamaktadır.

guvercinadasi_teknebudur6

Son olarak Mersin Güvercin Adası: Mersin, Silifke İlçesi İmamuşağı Köyüne bağlı bir ada olan Güvercinlik Adası Boğsak Adasının güneybatısında yer alır.

Mersin Tekne Turu Yemek Menüsü

cesme-tekne-yemek

Mersin Tekne Turları yemekli olarak hizmet vermektedir. Yemekler Fiyatlara dahildir. İçecekler ekstradır. Yemekler siz koylarda yüzerken adada yakılan mangallarda pişirilmektedir.

Öğle yemeği servisi; Balık, salata, makarna, patates cips… Balık yemeyenler için tavuk veya köfte seçenekleri mevcuttur. Rezervasyon esnasında belirtilmesi gerekmektedir.

Tekne içerisinde soğuk sıcak içecekler mevcuttur.

Mersin Tekne Turları Nereden Kalkıyor ?

Mersin Tekne Turu her gün 10:00 Taşucu’ndan hareket – Mersin Taşucu’na 16:30 Dönüş

Grup rezervasyonlarında (10 kişi ve üzeri) indirimli fiyat sağlanmaktadır. Grup rezervasyonları için bizimle iletişime geçiniz.

Teknelerimizi sadece size özel olarak rezervasyon yapmanız mümkündür.  Kişi sayınızı ve detaylarınızı bize iletirseniz özel kiralamalar için yardımcı olabiliriz. İletişim Formumuz <<

2020 covid-19 nedeniyle tüm tekneler yarı kapasiteli olarak hizmet vermektedir. Sosyal mesafeye uygun olarak minderler ve güneşlenme alanları düzenlenmiştir. Mersin Günübirlik tekneler her turdan sonra dezenfekte edilmektedir.